Chcemy, żeby seniorzy byli bardziej aktywni, a dzieci się częściej uśmiechały i wiedziały, że jest ktoś, kto o nich pamięta i właśnie dla nich pisze swoje bajki i wiersze.

Projekt „Latające babcie” jest organizowany przez wolontariuszki stowarzyszenia kobiety.lodz.pl dla Pań w wieku 55+. Uczestniczki projektu wezmą udział w cyklu spotkań literacko-aktorskich. W ich trakcie będą:

- pisać bajki, wiersze, opowiadania

- przygotowywać je do druku

- tworzyć bajkowe spektakle dla dzieci

Spotkania będą się odbywać w siedzibie stowarzyszenia w Łodzi przy Al. Kościuszki 48 Ip. Projekt pozwoli jego uczestniczkom realizować długo skrywane literackie i teatralne marzenia. Jest wyjątkową okazją do niecodziennych spotkań międzypokoleniowych. Przygotowane w ramach projektu spektakle będą przedstawiane najmłodszym widzom w przedszkolach, hospicjach, domach opiekuńczych i szpitalach.

- Urszula Machcińska -.

niedziela, 26 sierpnia 2012

Wyniki Konkursu Rysunkowego
Na konkurs rysunkowy ogłoszony przez Latające Babcie, mimo krótkiego, w dodatku wakacyjnego terminu, napłynęło ponad 200 prac. Swoje rysunki, malunki, wydzieranki, collage nadesłały dzieci z przedszkoli i szkół w Łodzi (m.in. PM 14, 54, 109, 133, 231 i szkoły podstawowe nr: 11, 41, 70, 192 oraz Szkoła Muzyczna z ul. Rojnej); z Radomska (Przedszkole Bajkowa Kraina, PM nr 6; SP nr 4, 6, 7, 9); z Warszawy (PM 376; Zespół Szkół Publ. nr 1, SP nr 246); Brzezin ( PM nr 1 i SP nr 2); Bukowca gmina Brójce; Krzczonowa; Zgierza (SP nr 5); ze Świetlic Wiejskich (m.in. w Rudce, Trzebcach, Zagórzu) i Bibliotek oraz od dzieci współpracujących z Akademią Twórczego Rozwoju INSPIRO.
         Jesteśmy pod dużym wrażeniem poziomu artystycznego nadesłanych prac. Są barwne, radosne, realizowane w różnych technikach, świadczą o prawdziwych talentach plastycznych młodych twórców i o ich bajkowej, poetyckiej wyobraźni.
         Wybór prac do nowej książeczki Latających Babć pt. „Latające bajki” był bardzo trudny, gdyż wszystkie rysunki nam się podobały. Dlatego też postanowiłyśmy nagrodzić i wyróżnić aż 93 autorów najciekawszych prac. W książeczce znajdzie się 148 rysunków dzieci.
         Załączamy listę nagrodzonych dzieci i bardzo pięknie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym Konkursie. Planujemy uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dzieciom, których ilustracje zostały wybrane do książeczki „Latające bajki”. O terminie uroczystości powiadomimy odrębnym komunikatem.

                       Koordynatorka projektu Latające Babcie
                                Urszula Machcińska
                                                        

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz