Chcemy, żeby seniorzy byli bardziej aktywni, a dzieci się częściej uśmiechały i wiedziały, że jest ktoś, kto o nich pamięta i właśnie dla nich pisze swoje bajki i wiersze.

Projekt „Latające babcie” jest organizowany przez wolontariuszki stowarzyszenia kobiety.lodz.pl dla Pań w wieku 55+. Uczestniczki projektu wezmą udział w cyklu spotkań literacko-aktorskich. W ich trakcie będą:

- pisać bajki, wiersze, opowiadania

- przygotowywać je do druku

- tworzyć bajkowe spektakle dla dzieci

Spotkania będą się odbywać w siedzibie stowarzyszenia w Łodzi przy Al. Kościuszki 48 Ip. Projekt pozwoli jego uczestniczkom realizować długo skrywane literackie i teatralne marzenia. Jest wyjątkową okazją do niecodziennych spotkań międzypokoleniowych. Przygotowane w ramach projektu spektakle będą przedstawiane najmłodszym widzom w przedszkolach, hospicjach, domach opiekuńczych i szpitalach.

- Urszula Machcińska -.

wtorek, 23 października 2012

Z żyrafą na Wierzbowej…

W dniu 17.10.2012r. Latające Babcie w nietypowym składzie odwiedziły dzieci z Fundacji Dom w Łodzi, przy ul. Wierzbowej i dały występ pt. „ Latające Babcie, balony i zwierzęta”.


Dla Janiny Strzemiecznej, Hanny Kajetanowicz, Wandy Piechoty i Anny Miedzińskiej to był debiut w roli aktorek. Panie miały dużą tremę, z którą dzielnie sobie poradziły. Grupą debiutantek brawurowo dowodziły: Basia Maciejewska i Ela Bukowska. Przedstawienie oglądały maluchy i dwójka starszych dzieci. Maluchy swoją radość wyrażały śmiechem, okrzykami i podskokami. Podobały się rekwizyty, zwłaszcza fantastyczna żyrafa, zrobiona przez Babcię Wandzię.Dwójka starszych dzieci z boku przyglądała się, nie wyrażając swoich odczuć. Kiedy przedstawienie się skończyło, starsza dziewczynka - Oleńka, cichutko spytała się, czy może dostać jeden balonik. Po otrzymaniu balonika jej buzia rozbłysnęła szerokim uśmiechem a w oczach pojawiła się radość. Chłopiec – Kubuś, podszedł do każdej Babci, podziękował i pocałował w policzek. Byłam zdumiona. Na tym się nie skończyło, panie opiekunki poczęstowały nas pysznym, jeszcze ciepłym ciastem i herbatą, a dzieci miały okazję, żeby posiedzieć chociaż troszeczkę Babciom na kolanach, poopowiadać i poprzytulać się. Podczas rozmowy okazało się, że dzieci są nad wyraz rezolutne i inteligentne. I pomimo, że Babcie pojechały dać dzieciom cząstkę siebie, to otrzymały od dzieci dużo miłości, radości i wiary w to, że wizyty na Wierzbowej są potrzebne zarówno nam jak i naszym „przyszywanym” wnuczętom.
                                                                                                                      
 Nina Strzemieczna        

1 komentarz:

  1. To whom it may concern,

    My name is Martin Rocca, I write to you on behalf of the Active Ageing Programme. As you may already know, 2012 has been declared the European Year for Active Ageing by the European Commission. We’re are currently and constantly developing a website to try and cover as many events happening in Europe as we can. Through this website we try to promote the integration and participation of our eldest in society. Here is the link to our website: http://europa.eu/ey2012

    We would like to make a publication on the work you do. Please write me at: martin.rocca@paueducation.com

    OdpowiedzUsuń